O firmie

Firma ADAMUS Metalforming Sp. z o.o. funkcjonuje jako firma rodzinna z wieloletnimi tradycjami (datując początki swej działalności jeszcze w latach 70-tych).

W pierwszej fazie działalności firma ADAMUS związana była mocno z rynkiem budowlanym (wykonując konstrukcje stalowe, osprzęt rurociągów, kompensacje na szkody górnicze) a przez długi czas jej specjalnością była produkcja kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe.

Szybkość dostaw

Jednym z głównych priorytetów firmy ADAMUS Metalforming Sp. z o.o. jest jak najszybsza wysyłka zamówionych przez odbiorcę elementów. Utrzymywanie optymalnych stanów magazynowych pozwala w większości przypadków na realizację zamówień w ciągu 24 godzin.

Pozycja na rynku

Produkty firmy ADAMUS Metalforming Sp. z o.o. i szybkość dostaw docenia ponad 400 odbiorców w kraju i liczni klienci zagraniczni.
Wyroby eksportowane są na rynki Wschodnie ( m.in. Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina ) a przystąpienie Polski do Unii Europejskiej uprościło logistycznie kontakty z firmami z rynku Belgii, Holandii, Niemiec, Francji, Austrii, Czech i Słowacji.

Profil produkcji zakładu

Podstawowym asortymentem naszej produkcji są dna stalowe produkowane wg norm PN i DIN, usługi przetłaczania i wykrawania na prasach. Opanowanie metod obróbki plastycznej stali (ogólnie pojętego metalformingu), pozwala dostarczać naszym odbiorcom różnego typu elementy stalowe, które gotowe są - bez dodatkowej obróbki - do montażu.

Stosowane materiały:

  • blachy czarne i stal nierdzewna: S235JR+N, S355J2+N, P265GH+N, P355GH, P355NL2/NH, 1.4301, 1.4541, 1.4404, 1.4571 i inne, (tylko materiały atestowane)
  • zakres średnic den: do 1400 wg załączonych typoszeregów
  • terminy realizacji: większość den gotowych w magazynie; w przypadku konieczności wykonania terminy realizacji wynoszą ok. 7 - 10 dni

Jakość naszych produktów potwierdzają certyfikaty:

Dopuszczenie Urzędu Dozoru Technicznego do produkcji elementów urządzeń ciśnieniowych wraz z:

  • uznaniem technologii obróbki plastycznej,
  • uznaniem technologii obróbki cieplnej oraz:
  • Certyfikat PN-EN ISO 9001:2009,
  • Certyfikat zatwierdzający nasz system jakości za zgodność z wymaganiami dyrektywy 2014/68/EU.

Odpowiadając potrzebom naszych odbiorców ciągle rozszerzamy asortyment produkcji, mając szczególnie na uwadze dna wg DIN 28 011 i DIN 28 013.

Komplet oprzyrządowania wykonujemy we własnym zakresie.

Zapraszamy do współpracy.